Kunstiprojekt „Pahupidi. Inside Out“, mis põhineb kahe värvika kunstniku – Mikheil Gogava ja Steve Vanoni – Okapi kunstiresidentuuril Saaremaal. Kumbki tegeles seal oma ammuste kinnisideedega – üks veidrate loomade ja teine Elvisega – jõudes tulemuseni, mis ühendab looduse, inimese ja tehiskeskkonna elemendid. Sel viisil tõstatuvad näitusel muuhulgas ökoloogilised küsimused, aga eelkõige peegeldab see autorite sisemisi emotsioone, mis residentuuri tingimustes ehk tavapärasest keskkonnast eemal tulevad teravamalt esile, pääsevad välja nagu oleksid pahupidi pööratud.
Mikheil Gogava kujutles lapsepõlves vanu seinu vaadeldes elavalt ette, kuidas seal liiguvad erinevad loomad ja abstraktsed figuurid ning tundis juba siis vastupandamatut soovi oma fantaasiad ja mõtted paberilehele üle kanda. Residentuuris sai ta selle sooviga lõpuni minna. „Minu inspiratsiooniks oli unenägu ühel talvehommikul. Mida need kummalised, ilma peata loomad tahtsid öelda? Neil oli sea kuju, mille oma töösse üle tõin. Taipasin, et sead on inimestega vägagi sarnased. Nii sai see loom minu kontseptsiooni peategelaseks, kangelaseks, kes võib alati läbida transformatsiooni, nagu see juhtub ka minu töödes.“
Gogava teekond Saaremaale sai sümboolse alguse Caravan Art Forumi rahvusvahelisel kunstifestivalil Kutaisis, Georgias. Festivalil osales ka Okapi Galerii, kes esitles seal Eesti autoreid ning ühtlasi lõi sidemeid uuteks koostöövormideks, millest üks ongi käesoleva projekti kujul teoks saanud. Galerii esindas toona ka Steve Vanonit, kes samuti residentuuriprojektiga liideti.
Vanoni jätkab oma autoritehnika arendamisega, mis ühendab graafika ja maali ja võimaldab luua suuremõõtmelisi töid suhteliselt lühikese aja jooksul. Aastaid on Vanoni tegelenud Elvis Presley temaatikaga, kuigi pole tema fänn. Ilmselt on see Elvise vastuoluline fenomen, mis teda köidab, või siis see, et teda peetakse Elvise sarnaseks, kuid igal juhul näeb ta selles võimalust nihutada isiklikke piire oma loomingus. “Otsides selleks aina uusi viise hoian ma korduva teema enda jaoks huvitava ja värskena. Rännates tundmatusse, võid sa leida eest midagi tuttavat, kohtuda iseenda ja mitte-endaga, mida on lõbus tõdeda ja mis vajab aega harjumiseks…”
Mikheil Gogava on sündinud Georgias ja õppinud Tbilisi Riiklikus Kunstiakadeemias. Tema loominguline protsess on suuresti mõjutatud jalutuskäikudest mööda tänavaid, kus ta jälgib argisündmusi ja ümbritsevat keskkonda. Gogava on esinenud performance’iga Tbilisi teatris ülemaailmse AIDSi vastu võitlemise päeval ja näitusega Odessa kirjandusmuuseumis, võtnud osa rahvusvahelistest festivalidest ja konkurssidest.
Steve Vanoni on USAst pärit Eestis resideeruv muusik ja kunstnik, kelle peamisteks väljunditeks on maal, performance, metallitöö, saviskulptuur. Ta on osalenud näitustel alates aastast 1980 ja tegutsenud kunstihariduses, pidanud ka ise kunstigaleriid, mänginud muusikat üle poole sajandi, osalenud filmi- ja televisiooniprojektides ning Kalamajas baseeruva Metropoli kunstikekommuuni tsirkusetrupis “Põleva Kaelaga Kirjak”.