OKAPI  KUNSTIRESIDENTUUR


OKAPI
kunstiresidentuur, mis avas uksed 2023. aastal, on mitmekülgne platvorm, mis toetab rahvusvahelisi kunstnikke, kelle looming hõlmab mitte ainult foto- ja klaasikunsti,
vaid toimetab samuti segatehnika suunal. Antud residentuuriprogramm on suunatud kunstnikele, kellel on soov süveneda oma loomingulisse tegevusvaldkonda ning kogeda inspiratsiooni Eestimaa ning Saaremaa kaunis keskkonnas ja samuti on võimalus teostada oma visiooni Tallinna lähistel asuvates foto-video ja klaasistuudiotes. 
Residentuuri taotlusvoor, mis avalikustatakse igal aastal alguses, kutsub kunstnikke üle maailma osalema Okapi kunstiresidentuuris, mille kestvus on kuni üks kuu. See aeg annab kunstnikele mitte ainult võimaluse süveneda oma projektidesse, vaid ka avardada oma loomingulist väljendust ning vaadelda Eesti kultuuri ja kunstimaastiku.

OKAPI galerii meeskond, kuhu kuuluvad klaasikunstnik Birgit Pählapuu ja fotokunstnik ning kuraator Temuri Hvingija, pühendub igakülgselt toetama residentuuris osalevaid kunstnikke.
Meeskond mitte ainult ei varusta kunstnikke esmaste töövahenditega ja loomevõimalustega, vaid loob ka inspireeriva keskkonna, kus ideed saavad lennata vabalt ning kunstnikud saavad
keskenduda oma loominguliste visioonide täiustamisele.


Lisaks individuaalsele loomingule on residentuuri kavas mitmekülgsed temaatilised üritused ja vestlusõhtud. Nende sündmuste tipphetkeks on residentuuri projekti lõpetav näitus, mis leiab aset OKAPI galeriis. See näitus mitte ainult ei võimalda kunstnikel tutvustada oma loomingu tulemusi, vaid pakub ka platvormi kunstikogukonna kohtumiseks, mõtete vahetamiseks ja uute ideede sündimiseks. Okapi kunstiresidentuur ei piirdu mitte ainult kunstnike individuaalsete projektide toetamisega, vaid loob ka tugeva silla kunstnike vahel, edendades rahvusvahelist kunstikogukonda. Selle residentuuriprogrammi olulisus peitub kunstnike loomingulise arengu soodustamises, luues uue sünergia, ideede ja kogemuste rikka vahetuse, mis rikastab nii kohalikku kui ka rahvusvahelist kunstimaastikku. Okapi residentuur on inspireeriv platvorm, mis ühendab erinevaid kunstikultuure, võimaldades kunstnikel saada inspiratsiooni ning luua midagi tõeliselt ainulaadset.

Lisainfo saamiseks palun kontakteeru meiega aadressil_
info@okapi.ee

 OKAPI KUNSTIRESIDENTUUR

OKAPI KUNSTIRESIDENTUURI PROJEKTID