OKAPI GALERII on alates 2013. aastast tegutsev kaasaegse kunsti- ja disainigalerii Tallinna vanalinnas, mille põhifookuses on klaas. ja foto ning mis seeläbi on Eestis ainulaadne. Galerii tegutseb nii näituse- kui müügipinnana tutvustades kohalikke kunstnikke ja nende värskeimat loomingut erinevate huvidega publikule. Meie autoreid ühendab süvenenud suhe oma valdkonna ja materjaliga ning meie külastajad ja kliendid tunnetavad seda.

OKAPI (Okapi MTÜ) tegevus hõlmab kunstnike esindamist, näituste korraldamist, messidel osalemist, avalike projektide algatamist ning missiooniga tööd kohaliku ja rahvusvahelise kunstikultuuri edendmisel, mis on leidnud aktiivset osavõttu ja tagasisidet. Galerii käsitleb oma tegevuse käigus mitmeid meediumeid alates klaasist, fotost ja graafikast kuni kogu aeg uuenduslike ja otsivate mixed media lahendusteni.

Tegutsedes esinduslikul ja kergesti ligipääsetaval külastuspinnal vanalinnas on galerii atraktiivne nii kodu- kui välismaistele huvilistele alates asjatundjatest kuni juhuslike sisseastujateni.
Osaledes järjepidevalt nii kohalikel kui välismaistel kunstiüritustel ja messidel, tegutseb galerii kunsti- ja kultuuriagendina nii importija kui eksportija mõttes, sõlmides ja vahendades erialaseid kontakte ning otsides ja luues uusi võimalusi publikuga suhestumiseks.

/ e-pood
OKAPI Galeriis kohapeal ja veebis on esindatud Eesti klaasikunsti hetkel olulisemad suunad ja tegijad. Väljapanekus leiab nii tarbe- ja disainklaasi, väikeseeriaid kui ka unikaalobjekte.
Klaasi kõrval on galerii fookuses kaasaegne fotograafia, mida tutvustatakse läbi mitmekesise väljapaneku rahvusvaheliselt hinnatud kohalikelt fotograafidelt.

 / stuudio
Lisaks näitusepinnale tegutseb OKAPI ruumides leekpõletitehnikale spetsialiseerunud stuudio, kus valmistatakse murano tehnikas klaasist helmeid ja väikevorme. Stuudio pakub huvilistele võimalust nii kohapeal protsessi jälgida kui soovi korral ise õpitubade ja kursuste käigus proovida.
Nii galerii kui stuudio tegevuse eesmärk on kaasaegse klaasi- ja fotokunsti suundade tutvustamine laiemale publikule, olles järjepidevalt muutuste ja aktuaalsete teemade keskpunktiks.

/ partnerid
Kodulehe valmimist toetatas Euroopa Regionaalarengu Fond projekti "Eesti kaasaegse kunsti tugistruktuuri ja ettevõtete arendamine” (elluviija Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus) raames.

Kontakt