/ sõja veteran


Segatehnikaline kunstiprojekt "Liitreaalsus" 
Lisa ostukorvi6 600 €

Andmekogumine areneb tohutu kiirusega ning iga inimese kohta on juba olemas absoluutne teave tervislikust ja rahalisest seisust, huvidest, intelligentsist ja nii edasi. Riik, poliitikud, pangad, mobiilifirmad, kaubandus, google omavad andmepanku, mis annavad neile võimu kõigiga manipuleerimiseks, suunates väärtushinnanguid, moraali ja valikuid.


Seeria Liitreealusus on jätk seeriast Lihtsad küsimused, mis  sündis soovist proovida võimu magusust ja manipuleerimise ilu. Arvutimaailma kujutamine andis võimaluse sekkuda kõigesse, manipuleerida, olla kohtunik, rahuldada kirgi, tegeleda pahedega, olla võitja ja kustutada tujukalt ning põhjendamata varasemaid otsuseid.

Okapi galerii esitab projekti, kus klaasikunst (Rait Prääts, Eesti) on kombineeritud liitreaalsuse tehnoloogiaga (Gleb Divov, Leedu).
Tulemuseks on terviklik installatsioon, mis räägib virtuaalmaailma võidukäigust ja tehisintellekti eduloost,
aga vihjab ka nendega kaasnevatele ohtudele.
Näitus hõlmab erinevaid meedia- ja kaasaegseid lahendusi ning puudutab inimlikke instinkte ja sotsiaalseid valupunkte, mida on tõhus demonstreerida tarbekunsti kaudu.

Füüsilise objekti autor: Rait Prääts
Musical Blockchain x Rait Prääts - "Sõjaveteran" (audioNFT + füüsiline objekt)
Esimene Balti riikide vaheline NFT (Leedu+Eesti)
Esimene BETOON NFT

Segatehnikas valmistatud betoon-skulptuuride Eesti autor Rait Prääts ja Leedu NFT/Cryptoart pioneer Gleb Divov lõid Ethereumi Blockchain – KnownOrigin platvormile – esimese Baltikumi hõlmava NFT/audioNFT seeria.
Füüsilised objektid mis on betoon-, tehnoloogia- ja klaasikunst mis on kombineeritud tehisintellekti heliriba ja liitreaalsuse (Musical Blockchain/Divov) virtuaalse kihiga.
Sellel audioNFT-l on spetsiaalne muusikapala, mille on loonud Musical Blockchain ja mis on inspireeritud näodetektori skulptuuri 3D-skaneerimise andmetest.

Kollektsionäär, saab sellega NFT -i:
- füüsiline "Turvamees" skulptuur, tarne kogu maailmas
- spetsiaalne piiratud väljaandega vinüül koos AI-ga loodud heliribaga (sh selle audioNFT pala täisversioon)

AR/AI skulptuurid osalesid Tallinna Tarbekunsti Triennaalil 2021 ja PÄRNU ART WEEK & IN GRAAFIKA FESTIVAL '21, Eestis.

Skulptuur on almistatud BETOONIST & audio-NFT.
Füüsiline skulptuur, millel on tehisintellektiga loodud heliriba ja liitreaalsuse kiht.
Nägude tuvastamine. Oma ruumi turvamine.